PD përfaqësohet në PPE, mesazhi i Kashahut: Një individ i dështuar nuk e largon Shqipërinë nga Europa

Ndaje

Sekretari per Mardhëniet Ndërkombëtare Arben Kashahu po përfaqëson Partine Demokratike në PPE.

Vete lajmin e ka dhene ai, ku permes nje postimi në rrjetet sociale, tregon se Europa është destinacioni i shqiptarëve.

Nje individ dhe modeli i tij i deshtuar qeverisës nuk mund ta largojë Shqipërinë nga Europa,-shkruan ai, ndersa shton:

“Duke perfaqesuar PD ne familjen e madhe politike PPE. Ndava me perfaqesuesit e partive simotra te vendeve europiane qendrimin e PD se rruga europiane e Shqiperise eshte trajektorja e shpreses per vendin tone, pavaresisht krizes aktuale. Nje individ dhe modeli i tij i deshtuar qeverises nuk mund te pengoje kete trajektore. Europa eshte vokacioni dhe destinacioni i Shqipetareve”.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje