Tag: PD

“Shqipëria e rrezikuar nga koronavirus”, Ish-deputeti: Lëreni aktimin, virusi nuk ndalohet...

Task-Forca e mbledhur nga ministrja Ogerta Manastirliu prezantoi sot hapat dhe masat qe do te marre per te perballuar perhapjen e koronavirusit, i cili...

“Dosjet flagrante”, PD: Prokuroria e Tiranës, vegël politike për mbylljen e...

Partia Demokratike nuk eshte ndalur dhe kete herë i është kthyer vendimit për të mbyllur çështjen ndaj Erion Veliaj dhe kompanisë fusha shpk.Kujtojmë se...

“Jemi viktima të një keq qeverisje me dashje”, PD reagon ashpër:...

Shqipëria është vendosur në zonën gri nga Moneyval, institucioni që merret me shqyrtimin e vendeve ku pastrohen paratë, ku sipas listes jemi vendi i...

Reagimi i Zhupës: Veliaj jep 450 milion lekë tendera për shokun...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike ka denoncuar një tjetër aferë të Bashkisë së Tiranës. Ajo bëri një reagim në Facebook, ku shkruan se Veliaj i ka...

VIDEO/”Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës”, PD publikon pamjet:...

Partia Demokratike ka publikuar pamjet reale te asaj çfarë ndodh me greven e urise te punonjësve ne Poçem dhe atyre të Ballshit. Sipas atyre qe...

“Gjendja alarmante”,PD zbulon shifrat: Buxhetit i mungojnë 260 milionë dollarë, shpenzime...

Kreu i Kabinetit të Bashës, Dorian Teliti që është dhe ekspert ekonomie, ka reaguar në lidhje me të ardhurat që qeveria ka arritur të...

Propozimet për shëndetësinë, Basha i prezanton sot në aktivitetin e rëndësishëm

Duke qene se shendetesia eshte kthyer ne kryefjalë te diteve te fundit, PD njofton se do te paraqese zgjidhjet e saj lidhur me problemet...

Reforma zgjedhore/PD ‘përplaset’ me mazhorancën, pse Gjiknuri nuk bie dakord me...

Opozita ka paraqitur një propozim në kuadër të reformës zgjedhore. Ajo kërkon moratorium 4-vjeçar nga vetingu për gjyqtarët e zgjedhjeve. Ndersa Damian Gjiknuri u shpreh ...

Basha kujton 20 Shkurtin: Pas 29 vjetësh qëllimi madhor vazhdon, të...

Lulzim Basha me nje postim te fundit ne rrjetet sociale shkruan se sot duhet te kujtohen te gjithe studentet qe rrezuan bustin e ish-diktatorit...

Basha me banorët e Kukësit: Gjëja e parë që qeveria jonë...

Lulzim Basha u ka premtuar qytetareve nga Kukësi se gjeja e pare që  qeveria e Pd do te beje, eshte te heqe taksen per...