Tag: PD

“SPAK të hetojë”, PD: Idirizi mbulesë e Ramës për të blerë...

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me skandalin ku Sinan Idrizi eshte paditur nga nje biznesmes turk per mashtrim. Partia Demokratike shprehet se denoncimi i...

DETAJE/Takimi me ambasadorët e BE, mësohen dy shqetësimet që ngriti Basha

Jane zbuluar nga selia blu bisedimet me ambasadoret e BE. Sipas informacioneve, Basha me ambasadoret ndau dy shqetësime kryesore se kjo qeveri po pengon...

Rudina Hajdari shkarkohet si kryetare e grupit parlamentar demokrat, kush e...

Rudina Hajdari është shkarkuar si kryetare e grupit parlamentar demokrat. Në vendin e saj pritet të emërohet Myslim Murrizi. Rudina Hajdari, është dhe bashkëkryetare me Damian...

TENDERAT/PD e Dibrës padit kryebashkiakun Dionis Imeraj: Hetimi të jetë i...

Kryetari i Partisë Demokratike të Dibrës Naim Gazidede me anë të një deklarate për mediat bën me dije se ka denoncuar në SPAK dhe...

FOTO/Basha dëgjon prodhuesit shqiptarë: Qeveria e keqmenaxhoi krizën e shkaktuar nga...

Përfaqësues të Shoqatës së Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë ndanë sot me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shqetësimet e tyre për ecurinë e mëtejshme...

“Në ministri kanë qenë vetëm punonjësit e tenderave sekrete”, Spahia ngre...

Ish-deputeti Bardh Spahia ka publikuar të tjera fakte lidhur me të ashtuquajturin “incident” në ministri, ku pasdite vonë digjeshin dokumente dhe si për rastësi,...

Video konferencë me ambasadorin Soreca, Basha: Nuk mund të ecet përpara...

Ne diten e Europes, kete 9 Maj, Lulzim Basha ka zhvilluar nje video konference me ambasadorin e BE, Luigi Soreca. Ne postimin e tij ne ...

“Shtyrja e afatit për zgjedhjet”, PD paralajmëron Ramën: Larg duart nga...

Partia Demokratike  ka reaguar se fundmi lidhur me vendimin e minsitrise per te shtyre zgjedhjet universitare. PD kembengul ne idene se gjithe kjo ishte...

“Prej dy muajsh dalin nga puna 1500 persona çdo ditë”, PD...

Eksperti i ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti ka publikuar sot shifrat përmes një postimi sipas të cilave 12 mld euro kosto e keqqeverisjes...

FOTO/Korsi biçikletash tek ‘Myslym Shyri’, Zhupa: Veliaj shkeli ligjin! Dëmton rëndë...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me nje vendim qe eshte marrë së fundmi nga Bashkia Tiranë, me...