Tag: ministrja

Shahini publikon udhëzuesin e përditësuar për mësimin në kushtet e shtëpisë

Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një udhëzues për mësimin në kushtet e shtëpisë. Në një njoftim ministrja e Arsimit, Besa Shahini...

VIDEO/”Rreth 600 të dënuar do lënë qelitë”,Ministrja jep detaje: Kush janë...

Ka hyrë në fuqi akti normativ i qeverisë për të liruar nga burgjet 600 persona. Sipas asaj që tha në një komunikim live, ministrja...

Ministrja konfirmon infektimin e Brataj: Uroj me shpirt që ta kalojë...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e ka konfirmuar prekjen me COVID 19 të Skënder Bratajt, kreut të Urgjencës Kombëtare. Dr. Skënder Brataj është konfirmuar pozitiv...

Shqipëria shënon viktimën e parë me koronavirus, Ministria e Shëndetësisë: Ky...

Ministria e Shëndetësisë ka dalë në një tjetër prononcim për mediat, pasi Shqipëria shënoi viktimën e parë me koronavirus. Zv/ministrja Mira Rakacolli, ndërsa shprehu ngushëllimet...

Mbyllja e shkollave, ministrja flet për klasa virtuale në whats app...

Pas urdherit te kryeministrit per te mbyllur te gjitha shkollat, reagoi pas disa oresh dhe ministrja e Arsimit, Besa Shahini, e cila dha disa...

Ish-deputeti-Ministres: Stili militant i fajësimit të paraardhësve në fund të mandatit...

Ish-deputeti Bardh Spahia ka reaguar së fundmi ne rrjetet sociale lidhur me problematikat e shëndetit. Bardhi shkruan se sipas ministres Manastirliu, rilindja e paskërka nisur...

Berisha për Ramën dhe Manastirliun: Me qëndrimet e tyre po bëjnë...

Ish-kryeministri Sali Berisha eshte kritik ndaj menyres sesi mazhoranca qeveritare e ka organizuar situaten lidhur me perballimin e koronavirusit. Ne reagimin e fundit te tij,...

Meta bën hapin tjetër, shkon personalisht në SPAK për të paditur...

Zedhenesi i presidentin, permes nje njoftimi te postuar ne faqen e tij ne Facebook, shkruan se “Meta do te depozitoje personalisht në ora 13:00,...

Sa është rrezikshmëria në vendin tonë, ministrja tregon masat e marra...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka mbledhur sot Task-Forcën e institucioneve të shëndetësisë dhe ekspertëve për të koordinuar masat për koronaviurusin...

Lirimi i Endrit Dokles, Gjonaj: E paralajmëruam se kishim indicie nga...

Në një deklaratë për median edhe ministrja e Drejtësisë e quajti skandaloz vendimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha për lirimin e Dokles. Ministrja tha se kishte...