Berisha për Ramën dhe Manastirliun: Me qëndrimet e tyre po bëjnë çmos të fusin koronavirusin në Shqipëri

0Shares
0

Ish-kryeministri Sali Berisha eshte kritik ndaj menyres sesi mazhoranca qeveritare e ka organizuar situaten lidhur me perballimin e koronavirusit.

Ne reagimin e fundit te tij, Berisha sulmon kryeministrin Edi Rama dhe ministren e Shendetesise, duke u shprehur se qe te dy po lejojne keshtu te futet koronavirusi ne vendin tone.

Berisha shkruan në një postim në rrjet se në vend që të ndjekin praktikën e qëndrimit të shpallur nga qeveria italiane për banorët e këtyre zonave dhe t’ju bëjnë thirrje atyre shqiptarë apo italianë qofshin ata, që të mos vijnë dhe të mos lejojë që ata të hynë në Shqipëri, Rama dhe ministrja deklarojnë pa asnjë pikë përgjegjësie se nuk do kufizojmë levizjet me Italinë.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Edvini Hajduti dhe ndrikulla Hajnia me qendrimet e tyre po bejne çmos te fusin koronavirusun ne Shqiperi!

Miq, Italia ka ne nje zone te kufizuar te saj te perhapur infeksionin e koronavirusit. Qeveria Italiane shpalli dje masa rigoroze nder te cilat kufizimin edhe te detyruar te levizjes, daljes se qytetareve te vete nga zonat e infektuara per te shmangur perhapjen e koronavirusit ne zona tjera te Italise. Madje kryeministri Conte nuk u mjaftua me thirrjen drejtuar qytetareve te ketyre zonave por autorizoi policine dhe u shpreh se ne rast nevoje mund te perdori edhe ushtrine per zbatimin e ketij rregulli.

LEXO EDHE  Dhunë në 2 Mars? Meta: Qeveria të mos provokojë, ndryshe përgjegjësia është e saja

Kurse Edvin Fatkeqesia dhe ndrikull Hajnia ne vend qe te ndjekin praktiken e qendrimit te shpallur nga qeveria italiane per banoret e ketyre zonave dhe tju bejne thirrje atyre shqiptare apo italiane qofshin ata, qe te mos vijne dhe te mos lejoje qe ata te hyne ne Shqiperi, deklarojne pa asnje pike pergjegjesie se nuk do kufizojme levizjet me Italine.
Sigurisht levizjet me Italine ne teresi nuk duhen nderprere por te mos kufizosh levizjet me zonen e infektuar te Italise siç beri dje qeveria italiane, do te thote se per qellime politike kriminale je i interesuar te sjellesh sa me pare koronavirusin ne Shqiperi.

Denoj me ashpersine me te madhe kete qellim kriminal te Edvin Hajdutit dhe ndrikull Hajnise, te cilet refuzojne me ndergjegje te kufizojne dhe mos lejojne hyrjen ne Shqiperi te banoreve nga zonat e infektuara. sb

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje