Tag: ministrja

Ministrja flet për sheshim kurbe, por njofton dhe raste të reja:...

Ka shkuar në 518 numri i personave të prekur nga koronavirusi në vendin tonë. Shifrat e reja i ka bërë publike ministrja e Shëndetësisë, Ogerta...

Shahini zbulon çfarë do të ndodhë me arsimin, skenari nëse shkolla...

Në rast se mësimi në shkolla dhe universitete nuk nis brenda majit, atëherë viti shkollor do të zgjatet me një muaj deri në korrik. Lajmi...

Rritet numri i të infektuarve nga koronavirusi, por rritet dhe numri...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu me një postim në Facebook ka ndarë lajmin e mirë, duke theksuar se janë 13 personel...

Shahini publikon udhëzuesin e përditësuar për mësimin në kushtet e shtëpisë

Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një udhëzues për mësimin në kushtet e shtëpisë. Në një njoftim ministrja e Arsimit, Besa Shahini...

VIDEO/”Rreth 600 të dënuar do lënë qelitë”,Ministrja jep detaje: Kush janë...

Ka hyrë në fuqi akti normativ i qeverisë për të liruar nga burgjet 600 persona. Sipas asaj që tha në një komunikim live, ministrja...

Ministrja konfirmon infektimin e Brataj: Uroj me shpirt që ta kalojë...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e ka konfirmuar prekjen me COVID 19 të Skënder Bratajt, kreut të Urgjencës Kombëtare. Dr. Skënder Brataj është konfirmuar pozitiv...

Shqipëria shënon viktimën e parë me koronavirus, Ministria e Shëndetësisë: Ky...

Ministria e Shëndetësisë ka dalë në një tjetër prononcim për mediat, pasi Shqipëria shënoi viktimën e parë me koronavirus. Zv/ministrja Mira Rakacolli, ndërsa shprehu ngushëllimet...

Mbyllja e shkollave, ministrja flet për klasa virtuale në whats app...

Pas urdherit te kryeministrit per te mbyllur te gjitha shkollat, reagoi pas disa oresh dhe ministrja e Arsimit, Besa Shahini, e cila dha disa...

Ish-deputeti-Ministres: Stili militant i fajësimit të paraardhësve në fund të mandatit...

Ish-deputeti Bardh Spahia ka reaguar së fundmi ne rrjetet sociale lidhur me problematikat e shëndetit. Bardhi shkruan se sipas ministres Manastirliu, rilindja e paskërka nisur...

Berisha për Ramën dhe Manastirliun: Me qëndrimet e tyre po bëjnë...

Ish-kryeministri Sali Berisha eshte kritik ndaj menyres sesi mazhoranca qeveritare e ka organizuar situaten lidhur me perballimin e koronavirusit. Ne reagimin e fundit te tij,...