Tag: ministrja

FOTO/Këlliçi denoncon Shahinin për shkelje të ligjit: Mban me punë brenda...

Kreu i Forumit Rinor te PD, Belind Kelliçi thekson sot një skandal tjeter qe perfshin ministren e Arsimit, Besa Shahini, menjehere pas mbajtjes se...

FOTO/Manastirliu propozon një përshëndetje që shmang shtrëngimin e duarve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka propozuar një mënyrë përshëndetje tradicionale shqiptare për të shmangur kontaktin fizik për shkak të pandemisë së koronavirusit. Manastirliu thotë...

Rritja e rasteve/Qeveria mbyll diskot dhe baret, paralajmëron për gjoba dhe...

Qeveria nga sot ndalon disa nga aktivitetet qe i konsideron me rrezik. Ne nje dalje direkte, ministrja Manastirliu njoftoi aktet e reja normative sa u...

FOTO/Manastirliu nxjerr fotot nga Infektivi: Vijon të ketë pacientë të rinj...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë disa foto nga trajtimi i pacientëve me Covid-19 në spitalin Infektiv. Ajo thotë se vijon të ketë pacientë...

Manastirliu zbulon detajet nga spitali: Ka të rinj me simptoma të...

Me rritjen rekord të shifrave të të infektuarve, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se “sot në spitalin infektiv mes qytetarëve të shtruar, ka të...

Manastirliu: Nuk zgjatet gjendja emergjente, por mbeten në fuqi masat e...

Nuk do te kete zgjatje te gjendjes se jashtazakonshme tha ministrja Manastirliu, por vetem perforcim te regullave ekzistuese sa i perket distancimit apo mbajtjes...

Përdhunimi i 15-vjeçares/Shahini merret me median: Nuk ka kulturë pandëshkueshmërie, ja...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë ku roja i një shkollë 9-vjeçare abuzonte seksualisht me një të mitur...

Ministrja reagon dhe gjen kohë të kritikojë median: Përgëzime nxënësve që...

Duhet të ndodhnin disa ngjarje te renda qe te terhiqej vemendja e ministres se Arsimit, Besa Shahini. Kjo e fundit ka reaguar ne rrjetet...

‘Mollë sherri’ mes PD dhe MSH, dorëzohen në SPAK dokumentet e...

Ministria e Shëndetësisë ka nisur në SPAK një kopje të akteve për tenderat sekretë të denoncuar nga Partia Demokratike. Këto tendera kane sjelle debate mes...

“Në ministri kanë qenë vetëm punonjësit e tenderave sekrete”, Spahia ngre...

Ish-deputeti Bardh Spahia ka publikuar të tjera fakte lidhur me të ashtuquajturin “incident” në ministri, ku pasdite vonë digjeshin dokumente dhe si për rastësi,...