Rritja e rasteve/Qeveria mbyll diskot dhe baret, paralajmëron për gjoba dhe pezullim

Ndaje

Qeveria nga sot ndalon disa nga aktivitetet qe i konsideron me rrezik.

Ne nje dalje direkte, ministrja Manastirliu njoftoi aktet e reja normative sa u takon disa bareve dhe ambjenteve te tjera ku shihen raste te infektimeve.

Me vendimin e Qeverisë, nga sot hyn në fuqi Akti Normativ i cili:

-Ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, lounge barve dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre në mjedis të mbyllur apo të hapur, përveç restoranteve.
Mosrespektimi i këtij detyrimi nga subjektet, dënohet me gjobë 3 000 000 lekë dhe me pezullim të aktivitetit për një periudhë një vjeçare.

– Ndalon muzikën pas orës 20.00 në të gjithë mjediset e shërbimeve të çfarëdolloji. Mosrespektimi i këtij detyrimi nga subjektet, dënohet me gjobë 1 000 000 lekë dhe në rast përsëritje, me pezullim te aktivitetit për një periudhë gjashtë mujore.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje