Tag: masat

Sqarim: Si do të lëvizin këmbësorët në zonat urbane nga data...

Policia e Shtetit sqaron hapat që duhet të ndjekin qytetarët për të lëvizur nga e hëna, duke iu referuar urdhrit të ri kufizues që...

“Nuk e kuptoj se ç’vend ka për vetlavdërim”, Ish-ministri-Ramës: Kemi patur...

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama deklaroi me plot mburrje, se numri i paket i rasteve me koronavirus ne Shqiperi, eshte per shkak te...

FOTO/Ky qytet gjen metodë origjinale për t’u mbrojtur nga koronavirusi, nuk...

Prej disa ditesh, në hyrje të qytetit te Poliçanit është vendosur një postbllok i përforcuar, përmes të cilit lejohet të kalojnë vetëm banorët e...

FOTO/Rama jep lajmin e madh: “Lasgushi” u ngarkua me armët e...

Mesa duket biseda me presidentin turk Erdogan ka rezultuar te kete ndodhur, dhe pse kryeministri u shpreh se Turqia do te na ndihmonte ne...

Vuçiç këshillohet me ekspertët kinezë, masat për frenimin e koronavirusit: Cila...

Presidenti i Serbisë ka njoftuar një ndryshim të madh të taktikës në luftën kundër koronavirusit, pasi mori këshillat e një ekipi epidemiologë kinezë që...

Vetëm dy të arrestuar për shkelje rregullash, por shumë gjoba për...

Policia e Shtetit vijon ndeshkimin per te gjithe ata qe thyejne orarin e kufizimit te levizjes. Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar në...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk e kufizon lëvizjen, por vendos...

Ndryshe i ka menduar qeveria e Maqedonisë së Veriut masat dhe kufizimet per qytetaret e saj. Ajo vendosi të kufizoj lëvizjen e të rinjve...

Policia del me sqarim për qytetarët: Cilët do lejohen në oraret...

Në përgjigje të pyetjeve të shumta të adresuara nga qytetarët në adresat zyrtare të Policia e Shtetit sqaron: Lejohen të qarkullojnë me automjete për të...

Policia tjetër sqarim qytetarëve: Nuk do lejohet shitja në minimarkete e...

Në një njoftim në “Facebook”, policia thekson se gjatë fundjavës nuk do të lejohet shitja në minimarkete apo dyqane me shumë e pakicë. Nisur nga...

Edhe Patozi kundër fashave të orareve: Të rishikohet! Liridalja me orar...

Kreu i partise “Bindja Demokratike” ka treguar se eshte i shqetesuar per liridaljen me orar, apo fashat e reja te levizjes per qytetaret, duke...