Tag: masat

FOTO/Greqia blindon kufirin me Turqinë, ndërton gardhin 26 km të gjatë

Një gardh i ri me gjatësi 26 km është aktualisht në ndërtim e sipër me pjesët e vjetra prej 10 km, ndertim i cili...

Basha thirrje qeverisë dhe i rikujton disa kërkesa themelore: Ja pse...

Lideri i opozitës Lulzim Basha në një konferencë për mediat u shpreh se një nga arsyet e përhapjes së COVID-19 është mungesa e testimeve. Gjatë...

Publikohet udhëzimi i MSH për hapjen e kinemave, çfarë lejohet dhe...

Mediat kane zbuluar detaje nga udhezimi i Ministrise lidhur me hapjen e sallave te kinemave, te cilat ishin prej disa muajsh te mbyllura. Sipas MSH,...

Greqia masa të reja kufizuese, zgjat sërish afatin e mbylljes së...

Rritja e numrit të rasteve të reja me koronavirus në Greqi ka bërë që qeveria të zgjasë masat kufizuese. Mediat greke bëjnë me dije se në...

Nisja e vitit shkollor, Policia e Shtetit njofton masat që janë...

Policia e Shtetit ka bërë të ditur masat që janë marrë ë kaudër të nisjes së vitit të ri shkollor 2020-2021. Në një deklaratë, policia...

‘E lehtë të nxjerrësh udhëzime, por ku janë paratë për hapjen...

Qeveria ka marre masat per te siguruar nxenesit dhe mesuesit te cilet kthehen ne shkolla diten e hene. Por Mjeku Erion Dasho shprehet se per...

Gjermania ashpërson masat pas rritjeve të rasteve, gjobë 50 euro kush...

Gjoba prej 50 eurosh për këdo që kapet pa maskë, ndalim i festave të mëdha publike deri vitin e ardhshëm. Gjermania shtrëngon masat për...

“Duhet mbështetje financiare”, Ish-deputeti: Qeveria pa plan për arsimin, ja çfarë...

Ne nje reagim te fundit, ish-deputeti Luçiano Boçi shprehet se qeveria është mjaftuar me publikimin e rregullave anti-covid që duhet t’i nënshtrohen nxënësit dhe...

Policia zbulon dasmën nga rrjetet sociale, pezullohen dhe dy punonjës në...

Policia sinjalizohet nga rrjetet sociale per nje dasme ne Malesi te Madhe dhe eshte vene ne veprim. "Menjëherë pas transmetimtit në rrjetet sociale për një...

VIDEO/Policia Rrugore në aksion, arreston shoferë dhe pezullon dhjetëra patenta

Gjatë 48 orëve të fundit në vendin tonë policia Rrugore ka arrestuar 9 shoferë, ka pezulluar 137 leje drejtimi dhe ka vendosur dhjetëra masa...