FOTO/Mrekullia në QSUT, foshnja 5-muajshe ia del pas një operacioni të komplikuar në zemër

0Shares
0

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë një lajm të mirë nga QSUT, ku një foshnje 5 muajshe i është nënshtruar një ndërhyrje mjaft të komplikuar në zemër e cila ka rezultuar e suksesshme.

“Çfarë lajmi fantastik për Emelin e vogël, familjen e saj por edhe të shërbimin mjekësor në QSUT, ku jo vetëm nuk është ndalur puna në kohën e epidemisë por operacione mjaft të komplikuara në zemër arrijnë të kryhen me sukses.

Në ditën botërore të zemrës, ekipi i kardiokirurgjisë në QSUT ka realizuar ndërhyrjen e suksesshme tek Emeli vetëm 5 muajsh, e cila tashmë gëzon shëndet të plotë dhe është gati të kthehet në shtëpi’, shkruan ministrja.

https://facebook.com/story.php?story_fbid=1058841541238562&id=168952600227465#!/OgertaManastirliu/photos/pcb.1058841541238562/1058841371238579/?type=3&source=48&refid=52&__tn__=EH-R

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje