Shahini zbulon çfarë do të ndodhë me arsimin, skenari nëse shkolla nuk hapet brenda majit

Ndaje

Në rast se mësimi në shkolla dhe universitete nuk nis brenda majit, atëherë viti shkollor do të zgjatet me një muaj deri në korrik.

Lajmi u bë publik nga ministrja e Arsimit Besa Shahini, e cila u shpreh se në rast se mësimi do të shtyhet me një muaj, edhe aplikimet për në universitet do të shtyhen me një muaj.

Ndërsa sa i përket nisjes së shkollava të lara, Shahini sqaroi se nëse do të krijohet nevoja, do të shtyhen po me një muaj edhe aplikimet për në universitet.

Nëse na shtyhet viti shkollor për një muaj, i shtyjmë datat e regjistrimit për në universitet. Në këtë pikë ku jemi nuk është e nevojshme, por nëse do të jetë, do t’i shtyjmë datat për aplikim në universitet”, u shpreh Shahini në një intervistë televizive”,-u shpreh Ministrja.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje