Tag: ministrja

Sa është rrezikshmëria në vendin tonë, ministrja tregon masat e marra...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka mbledhur sot Task-Forcën e institucioneve të shëndetësisë dhe ekspertëve për të koordinuar masat për koronaviurusin...

Lirimi i Endrit Dokles, Gjonaj: E paralajmëruam se kishim indicie nga...

Në një deklaratë për median edhe ministrja e Drejtësisë e quajti skandaloz vendimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha për lirimin e Dokles. Ministrja tha se kishte...

E-MAILI/Ish-drejtoresha e Ministrisë së Drejtësisë i shkruan Ramës pas shkarkimit: Ndihmoje...

Ish- drejtoresha e Përgjithshme e Ministrisë së Drejtësisë, Ketrin Treska, një nga ekspertet e këtij institucioni që mbron ligjet e qeverisë në Parlament është...

Tërmeti i fuqishëm/8 persona në gjëndje të rëndë, një djalë dhe...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dalë sërish ne nje deklaratë për mediat, ku deklaroi se 8 persona janë në gjëndje të rëndë, në...

FOTO/Skandal me librat e shkollës, nxënësit denoncojnë: Në ‘Qytetari’ nuk njihet...

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi mesazhin e një nxënëseje të klasë së 8, e cila tregonte shqetësimin e saj pasi në librin e Qytetarisë, nuk...

Xhaçka sjell në jetë fëmijën e dytë, zbulohet gjinia

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është bërë nënë për herë të dytë.Burimet kanë bërë të ditur se gjatë orëve të natës erdhi në jetë...

FOTO/”Studentët të pakënaqur me universitetet”, Shahini i publikon vetë shifrat nga...

Studendët janë të pakënaqur me sistemin e mësimdhënies dhe me mënyrën sesi është organizuar universiteti. Shifrat e fundit lidhur me këtë fakt i ka publikuar...

FOTO/Dalin pamjet, Krahu i Operacioneve Speciale ajrore amerikane stërvitje në Shqipëri

Për rreth një javë, nga data 29 korrik deri më 5 gusht, njësia operative e Komandës së Operacioneve Speciale të Forcës Ajrore të Shteteve...

DENONCIMI/Biznesmenët zbulojnë urdhërin e ministres: Po na vendosin gjoba armiqësore

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka publikuar denoncimin e biznesmenit për të treguar pasojat e vendimeve absurde të një ministreje nga Rilindja. Denoncimi i fortë është...

Lirohet bashkëshorti i Besa Shahinit, prokuroria jep detaje mbi akuzat

Ka zgjatur shumë pak orë arrestimi i deputetit të Kosovës Dardan Molliqaj, i cili është njëherësh dhe bashkëshorti i ministres së Arsimit në Shqipëri...