Tag: masat

Shtohen kontrollet pas rritjes së rasteve, rregulla dhe këshilla që duhet...

Gjatë paradites së sotme, Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë Drejtues Ferdinand Mara, së bashku me drejtues të tjerë të Policisë, ka inspektuar...

COVID-19/Policia liston rregullat dhe paralajmëron, çfarë duhet të keni parasysh

Policia e Shtetit iu bën thirrje qytetarëve të respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Duke marrë shkas nga rritja e numrit të të infektuarve, policia...

Maqedonia e Veriut hap kufijtë, çfarë duhet të keni me vete...

Duke nisur nga dita e sotme Maqedonia  e Veriut ka hapur të gjitha vendkalimet kufitare. Përjashtim bëjnë aeroportet. Megjithatë, edhe pse kufijtë u hapën,...

Policia rikthehen postblloqet: Disponojmë emrat e të infektuarve me COVID-19

Shpërthimi i rasteve me koronavirus në Shqipëri do të rikthen policinë në terren për të vëzhguar të vetizoluarit nuk respektojnë masat. Policia e Shtetit bën...

Peligrinazhi ne Kishën e Shna Ndout në Laç, policia publikon planin...

Për te siguruar nje mbarëvajtje të pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç, në datat 12 dhe 13 qershor 2020, policia e Laçit...

Ministria e Shëndetësisë thirrje 4 kategorive të rriskuara nga Covid-19, ja...

Ministria e Shëndetësisë ka listuar të gjitha kategoritë e rriskuara nga Covid-19 duke treguar edhe masat që duhet të respektojnë për të shmangur infektimin. Kush...

Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme, Bylykbashi citon Kushtetutën dhe sqaron: Rimerrni...

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi shpjegon pse vendimi per zgjatjen e gjendjes se emergjences deri ne qershor eshte antiligjore dhe antikushtetuese. Sipas tij, statistikat e Covid 19...

Mjeku shpjegon me anë të statistikave: Kush ishte kulmi i pandemisë...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar të dhëna te detajuara në lidhje me shfaqjen, zhvillimin dhe përfundimin e pandemisë së koronavirusi në vendin tone. Përmes statistikave...

FOTO/Manastirliu publikon disa rregulla të rëndësishme: Tregoni kujdes maksimal

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë thirrje për kujdes të shtuar pas lehtësimit të masave që do të nisin nga dita e sotme. Manastirliu...

Mosrespektimi i rregullave, rikthehen rastet me koronavirus në Korenë e Jugut

Koreja e Jugut regjistroi përsëri mbi 10 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) brenda një dite, dhe pse eshte...