Tag: masat

Manastirliu njofton lehtësirat e reja pas 11 majit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu deklaroi se do të nisë plani i hapjes së vizitave në kujdesin parësor dhe të specializuar,...

‘Nuk do ketë kufinj të hapur për një kohë të gjatë’,...

Zelanda e Re u bë një nga të pakëtat vende që shpallën fitoren ndaj koronavirusit. Por kryeministrja e këtij vendi, Jacinda Ardern tha se nuk...

“Komiteti ynë teknik pa kokë, zë dhe fytyrë”, Ish-deputeti: Nxirreni...

Ish-deputeti Tritan Shehu ka reaguar se fundmi lidhur me komitetin e eksperteve, te cilet prej 2 muajsh, jane kthyer  ne rol kyç per parandalimin...

Prej ditësh nuk shënohej asnjë rast, rikthehet virusi në Durrës

Pas kohësh me zero raste aktive, virusi korona është rikthyer në Durrës. Rikujtojmë se 4 prej tyre kanë humbur jetën ndërkohë deri pak ditë më...

FOTO/Në rrugë për të shijuar ‘lirinë’, spanjollët më në fund mbushin...

Spanja, një nga vendet më të goditura nga koronavirusi i ri, vendosi masa të rrepta izolimi për të paktën shtatë javë. Por Kjo fundjavë...

“Eshtë marrë një kredi 9.1 mln euro”, Murrizi akuza qeverisë: Ka...

Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në seancë plenare tha në këtë kohë të vështirë qeveria ka...

Hapja me faza e Greqisë, ekspertët japin me data rinisjen e...

Sipas protothema,  kryeministri ka njoftuar qytetarët se edhe pse  po kalojmë në fazën tjetër, rifillimi do të jetë gradual dhe do të përfshijë një...

Vetëm 1 rast në 24 orët e fundit, Zelanda e Re...

Kryeministrja Jacinda Ardern të hënën u shpreh se Zelanda e Re kishte shënuar një fitore të konsiderueshme kundër përhapjes së koronavirusit, pasi vendi filloi...

“Gjermania po ndjek të njëjtën strategji si ne”/Rama i prerë: Futeni...

Kryeministri Edi  Rama kete dalje live nga zyra e tij ka qene i ashper dhe tejet i prere ne pergjigjet ndaj qytetareve. Rama theksoi se...

Lëvizje në fundjavë? Kryeministri jep njoftimin

Edi Rama ka njoftuar bllokimin e levizjeve dhe per kete fundjave. Sipas kryeministrit Edi Rama, situata eshte pozitive, por mund te permbyset nese bejme...