Tag: masat

Koronavirusi hyn në burgje, bëhen gati karantina dhe bombulat e oksigjenit

Një javë më parë Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve konfirmoi që një prej punonjësve të këtij Institucioni të Ekzekutimit te Vendimeve Penale më 14...

DETAJE/Pasi ‘shpërtheu’ vatra me infeksione, policia ndëshkon dy fasoneri në Krujë

Strukturat e Policisë në Durrës vazhdojnë monitorimet për zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Mësohet se janë ndëshkuar me masë administrative 2...

E FUNDIT/Manastirliu prezanton planin e hapjes me 4 faza

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu prezanton planin e masave për hapjen graduale për ekonominë dhe protokollet e detyrueshme për tu zbatuar. Ministrja është shprehur se...

Spanja del nga izolimi në pjesën e dytë të majit, kryeministri...

Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez tha të mërkurën se qeveria e tij planifikon të fillojë të përmbysë masat e bllokimit të koronavirusit në gjysmën...

Ja si po vepron Greqia këto ditë për të parandaluar koronavirusin,...

Ish-deputeti Tritan Shehu i eshte referuar nje materiali zyrtar lidhur me veprimet qe Greqi po ndermerr sa i takon ndalimit te perhapjes se koronavirusit. Keto...

VIDEO/Shtohen ndëshkimet e policisë, brenda 24 orëve gjobiten 615 qytetarë

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë evidentuar 75 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit, të cilët janë...

Greqia jep datën kur do të hapen kufijtë tokësore dhe detar...

Greqia vendosi që të shtyjë deri në 15 maj hapjen e kufijve tokësore dhe detare me Shqipërinë, Italinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas njoftimit për...

“Ç’thonë në mëngjes e mohojnë në drekë”, Ish-ministri: Pra më mirë...

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, nuk e ka kursyer sarkazmën sot ndaj ndëshkimeve më të ashpra që synon të vendosë qeveria Rama në kuadrin...

Droni rrit numrin e ndëshkimeve, qindra këmbësorë të gjobitur, rekord ndëshkimesh...

Policia e Shtetit ka vazhduar ndëshkimin e qytetarëve të cilët shkelin orarin e qarkullimit dhe rregullat e karantinës në vend. Në 24 orët e fundit...

Dronët bëjnë “kërdinë”, policia gjobit qindra qytetarë, dy shoferë në pranga

Në 24 orët e fundit, në vend janë gjobitur 130 persona të cilët kanë lëvizur në këmbë ose me biçikletë pa pasur asnjë emergjencë. Në...