Tag: kufijte

Evropa planifikon mbylljen e plotë të kufijve për të luftuar koronavirusin

Komisioni Evropian po planifikon të ndalojë të gjitha udhëtimet jo thelbësore në të gjithë zonën e udhëtimit të lirë në Shengen, pasi më shumë...

“Merr përgjigje pyetja”,Vasili: Ja kush janë autorët e projektit për shitjen...

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një postimi në rrjetet sociale, tregon se kush janë ideatorët e marrëveshjes së fshehtë për ndarjen...

Kriza e Venezuelës: Maduro mbyll kufirin me Brazilin

Presidenti i Venezuelës, Nicolás Maduro, ka urdhëruar mbylljen e kufirit me Brazilin.  Udhëheqësi i majtë vazhdoi në TV për të thënë se ai ishte...

Debati për kufijtë, ish-presidenti kroat reagon sërish: Në Ballkan askush nuk...

Ish-presidenti i Kroacisë, Stjepan Mesiç, sërish është ndalur tek çështja delikate e kujfive. Në një intervistë për Albanian Daily News, Mesiç ka thënë se nuk...

Rrëzohet rezoluta e opozitës për dialog me Serbinë, deputetët largohen nga...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan Projekt-Rezolutën e propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës lidhur me “angazhimet e Presidentit të Kosovës për përfshirjen...

VIDEO/Hashim Thaçi në Veri, ndërsa qytetarët protesojnë kundër idesë së tij...

Ka nisur protesta në Prishtinë, ku qindra qytetarë janë mbledhur për të marshuar në rrugët e kryeqytetit për ti thënë jo, shkëmbimit të kufijve,...

Thaçi takon presidenten kroate, ‘fsheh’ deklaratën e Kitaroviçit për kufijtë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar  në New York presidenten kroate gjatë sesionit vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Por sipas...

Berisha: “Korrigjimi i kufijve” zhbërje e Kosovës, Fatos Klosi organizator i...

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, tashmë deputet i PD-së, thotë se pazari me kufijtë është dhunim, cungim i integritetit territorial, sovranitetit dhe kushtetutës të...

INTERVISTA/Ilir Meta për ‘Il Messaggero’: Kosova dhe Serbia bashkë në BE,...

Presidenti i vendit në një intervistë për gazetën italiane  “Il Messaggero”, ka folur për disa çështje kryesore aktuale. Fillimisht ai është pyetur konkretisht për emigrantët,...

Kufijtë në Kosovë, reagimi i prerë i Kadaresë: Dialog mes vendeve,...

Shkrimtari i madh Ismail Kadare, ka reaguar për herë të parë lidhur me çështjen e shumë përfolur të kufijve në Kosovë. Në një intervistë dhënë...