Tag: kufijte

Rama: Do e marrim vetë vendimin për hapjen e kufirit mes...

Kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës pritet të hapet brenda muajit maj. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama në një intervistë në Opinion, duke theksuar se për...

Firmoset dekreti i ri, Italia merr vendimin për hapjen e kufijve

Në orët e vona të natës duke u gdhirë mëngjesi i 16 majit qeveria italiane ka aprovuar një dekret të ri ligjor me masa...

Dilema e pushimeve të verës, BE merr vendimin

Kufijtë e jashtëm të BE do të mbyllen deri në mes të qershorit, si një masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Komisioni Evropian është...

Serbia vendos hapjen e kufijve, mes vendeve që do lejohet udhëtimi...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic, tha se Serbia, nga 1 qershori, do t’i rihapë kufijtë për shtetasit e Bosnje dhe Hercegovinës, Malit...

Këto janë shtetet që hapin kufijtë më 15 maj, por me...

Vendet baltike do të jenë të para vende në Europë që do të hapin kufijtë e tyre, pas mbylljes për shkak të Koronavirusit. Lituania, Letonia...

Greqia jep datën kur do të hapen kufijtë tokësore dhe detar...

Greqia vendosi që të shtyjë deri në 15 maj hapjen e kufijve tokësore dhe detare me Shqipërinë, Italinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas njoftimit për...

“Qeveria me plan për distancimin në plazh”, flet Klosi: Kur rifillojnë...

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi, beson se turizmi mund të nisë të marrë frymë përgjatë muajit qershor, kur pritet të hapen sipas...

Rama: Të hënën publikojmë një plan hapjeje graduale të rrugës së...

Kryeministri Edi Rama jep një tjetër lajm për shqiptarët që kanë mbetur jashtë apo në kufij. Të henen, kryeministri pritet të publikoje planin e...

Erdogan mbyll kufijtë e Turqisë zyrtarisht, anulohen të gjitha fluturimet ndërkombëtare

Turqia zyrtartisht tani i ka anuluar të gjitha fluturimet ndërkombëtare dhe vendosi të ndalojë udhëtimet midis 30 qyteteve, përfshirë Stambollin, Ankaranë dhe Izmirin, në...

Evropa planifikon mbylljen e plotë të kufijve për të luftuar koronavirusin

Komisioni Evropian po planifikon të ndalojë të gjitha udhëtimet jo thelbësore në të gjithë zonën e udhëtimit të lirë në Shengen, pasi më shumë...