Tag: kufijte

LAJM I FUNDIT/Ndryshimi i kufijve me Kosovën, Vuçiç i vendosur: S’ka...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, po mban një konferencë për media në lidhje me çështjen e Kosovës dhe debatit për korrigjimin e kufijve. Në këtë...

Shkëmbimi i territoreve në Kosovë, Basha e paralajmëroi një muaj më...

Sot kur çështja e shkëmbimit të territoreve në Kosovë është kthyer në një debat të nxehtë, para disa muajsh, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

Daçiç i shkon pas Thaçit: Koha e kompromisit për kufijtë me...

''Është koha të bëjmë kompromis'', ka thënë ministri i punëve të jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç. Ai është shprehur kështu, menjëherë pas deklaratave të Presidentit...

Korrigjimi i kufijve me Serbinë, Kadri Veseli: Plan serb, ka marrë...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka reaguar në lidhje me debatin ndaj korrigjimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë. Ai shprehet këto janë...

Vasili për Thaçin: Kufijtë mirë janë, na duhet vetëm t’i mbrojmë...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit i ka kthyer përgjigje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në lidhje me deklaratën e tij për korrigjim...

FOTO/Berisha takim me delegacionin nga Presheva: Asnjë pëllëmbë tokë Serbisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur sot delegacionin e Partisë Demokratike Shqiptare të Luginës së Presheves, të kryesuar nga zoti Ragmi Mustafa. Ata kanë folur...

Marrëveshja e fshehtë ‘Cipras-Zografi i dytë’, copëtimi i ri i trojeve...

Kryeministri Tsprias doli publikisht dje për të folur rreth marrëveshjes me Shqipërinë dhe pikërisht pas deklaratave të Hahn, komisionerit për zgjerim të bëra disa...