Tag: kufijte

Më fuqishëm se Gjermania, dhe Franca kundër ndryshimit të kufijve në...

Franca si Gjermania, edhe ky vend me ndikim të madh evropian dhe jo vetëm është kundër “korrigjimit të kufijve” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu së...

Ndryshimi i kufijve të Kosovës, Partia Demokratike përgatit rezolutën…

Është mësuar se Partia Demokratike po përgatit një rezolutë në mbështetje të qëndrimit të forcave politike në Kosovë për të mos ndryshuar kufijtë. Rezoluta e Partisë...

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi, reagon për herë të parë Presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë lidhur me debatin për ndryshim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i është...

Thaçi ‘sulmon’ mediat: Bashkim me Preshevën dhe jo shkëmbim territoresh, të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,  ka reaguar sa i përket debatit për shkëmbim të territoreve të Kosovës. Debati tashmë e sjell atë në qendër të...

Ardhja e 20 emigrantëve nga Afrika, deputeti: Qesharake, po bëhet vetëm...

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka folur rreth takimit informal të kryeministrave ditën e sotme në Durrës, për kufijtë e Kosovës si dhe...

Haradinaj flet hapur për çështjen e kufijve, Rama e kalon në...

Gjatë takimit mes kryeministrave të Ballkanit të mbajtur në vilat qeveritare në Durrës, në konferencën për mediat kryeministri Rama u pyet lidhur me korrigjimin...

Thaçi dhe Vuçiç takohen në Austri, çfarë pritet të diskutojnë

Tashmë, në një moment delikat, pritet vetëm një takim 'kokë më kokë' i dy liderëve, mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të...

Ministri Bushati kundër planit të Thaçit , ja qëndrimi i tij...

Lidhur me debatin për korrigjim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, ka reaguar zyrtarisht Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati teksa...

LSI kundër Thaçit: Kufijtë e Kosovës janë kufij gjaku, askush nuk...

Lidhur me debatin e fundit, të korrigjimit të kufijve me Serbinë, ka folur dhe Nënkryetari i LSI-së Luan Rama. I ndodhur në Jalë, në kampin...

Berisha ngre alarmin: Vuçiç po bën gjithçka për tjetërsimin e Kosovës,...

Takimi i ish-kryeministrit Sali Berisha me kryetarin  e komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, u përqëndrua tek çështja e kufirit të Kosovës dhe debatit për...