Tag: korce

Provime me euro dhe lekë, arrestohet pedagogu në Korçë bashkë me...

Një pedagog i fakultetit të Shkencave Sociale në universitetin “Fan Noli”  të Korçës së bashku me një person tjetër kanë rënë në prangat e...

KORÇE/Falsifikoi dokumentet për hyrjen në Greqi të 33 personave, goditen raste...

Policia e Korçës ka arrestuar një 41-vjeçar, pasi akuzohet se ka falsifikuar dokumentet për hyrjen në Greqi të 33 shtetasve shqiptarë. Në ranga ka rënë...

Covid-19 i merr jetën farmacistit të njohur nga Korça

Covid-19 i ka marrë jetën edhe farmacistit të njohur korçar, Romeo Zallemi. 85-vjeçari ishte infektuar me koronavirus 20 ditë më parë. Ai ishte i shtruar...

EMRAT/Trafik droge, OFL zbarkon Korçë u dërgon formularin 4 të dënuarve

OFL këtë të mërkurë ka zbarkuar në Korccë ku u ka dërguar formularin e vetëdeklarimit 4 të dënuarve për prodhim dhe për shitje narkotikësh. Në...

VIDEO/“Touareg” dhe “Range Rover” mbushur me klandestinë, policia e Korçës zbulon...

Policia e Korçës ka vënë në pranga 3 person atë cilët u kapën duke duke transportuar kundrejt fitimit 9 emigrantë të paligjshëm. Në kuadër të...

LISTA E VJEDHJEVE/Kapet hajduti i pikturave dhe objekteve me vlerë, si...

Nje 33-vjeçar eshte arrestuar në flagrancë, si autor i dyshuar i 17 vjedhjeve të ndodhura në qytet. Policia ka sekuestruar piktura me vlerë dhe...

Infektimi gjatë pushimeve, infermieret në Korçë rezultojnë me koronavirus

Rastet e koronavirusit brenda personelit mjekesor vazhdojne te shtohen. Burime pranë Dshp Korçë bëjnë të ditur se 2 infermierë të qendrës shëndetësore kanë shfaqur...

EMRAT/OFL zbarkon në Korçë, ultimatum katër të dënuarve për vjedhje e...

Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar katër të dënuarve në Korçë, duke iu kërkuar të deklarojnë burimet e pasurisë. Burimt bëjnë me dije se...

Policia zbarkon në juglindje, gjoba restoranteve në Korçë dhe Pogradec

Gjatë kontrolleve në Korçë, policia ka evidentuar 4 raste të shkeljes së protokolleve të sigurisë. Për pasojë, janë ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë pronarët e...

Transport emigrantëve drejt Tiranës kundrejt pagesave, prangosen tre persona

Tre të rinj janë arrestuar në Korçë për dhënien e ndihmës ndaj shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit me...