Tag: korce

Kapen duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, prangosen 3 persona në...

Policia vijon operacionin e koduar “Perimetri”, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim...

VIDEO/Policia derë më derë për të kontrolluar të infektuarit: Kemi emrat...

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që janë infektuar me koronavirus, të mos dalin nga shtëpia, pasi listat e përditësuara...

Korriku fillon me lëkundje tërmeti, epiqendra dhe sa ishte magnituda

Një lëkundje tërmeti tronditi mëngjesin e sotëm nëntokën e Korçës. Sipas të dhënave të bëra publike nga IGJEUM, goditja ka qene me magnitudë 3.9 të...

Në pranga disa të rinj në Korçë, po sillnin në Tiranë...

Goditen dy raste të tjera të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit...

Del pozitiv babai i viktimës 34-vjeçare në Librazhd, në Korçë karantinohet...

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot një rast të ri me koronavirus në Librazhd. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se i infektuari i ri...

Rastet e reja në Korçë, 80-vjeçarja infekton gjithë familjarët e saj

Ditën e sotme (26 qershor), sipas raportimeve të ministrisë së Shëndetësisë, Korça ka regjistruar 5 raste të reja me Covid-19. Mësohet se këto raste janë...

57 të arrestuar nga operacioni i fundit në Korçë, shkatërrohen...

Policia ka finalizuar nje operacion se fundmi ne Korçë,  si rezultat i të cilit u shkatërruan 4 grupe kriminale në fushën e narkotikëve. Në kuadër...

Sherri degradon deri tek përdorimi i thikës, vjehrri tenton të vrasë...

Policia ka parandaluar nje krim ne familje. Sipas burimeve, burri ka tentuar të vrasë me thikë dhëndrin e tij, por arrestohet në flagrancë. Sekuestrohet arma...

Shtohen kontrollet pas rritjes së rasteve, rregulla dhe këshilla që duhet...

Gjatë paradites së sotme, Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë Drejtues Ferdinand Mara, së bashku me drejtues të tjerë të Policisë, ka inspektuar...

Pezullohet nga detyra shefi i qarkullimit të qarkut të Korçës

Pezullohet nga detyra shefi i qarkullimit te qarkut të Korçës, Ervin Dervishaj. Nuk dihen arsyet e këtij vendimi por mësohet se Dervishaj ka qenë në...