Korriku fillon me lëkundje tërmeti, epiqendra dhe sa ishte magnituda

0Shares
0

Një lëkundje tërmeti tronditi mëngjesin e sotëm nëntokën e Korçës.

Sipas të dhënave të bëra publike nga IGJEUM, goditja ka qene me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter dhe ka pasur epiqendër Korçën.

Sipas IGJEUM, lëkundja është regjistruar në oren 04.23, të këtij mengjësi me thellësi 17 kilometra dhe epiqendër 10 kilometra në jug-perëndim të Vithkuqit.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje