Tag: korce

VIDEO/“Touareg” dhe “Range Rover” mbushur me klandestinë, policia e Korçës zbulon...

Policia e Korçës ka vënë në pranga 3 person atë cilët u kapën duke duke transportuar kundrejt fitimit 9 emigrantë të paligjshëm. Në kuadër të...

LISTA E VJEDHJEVE/Kapet hajduti i pikturave dhe objekteve me vlerë, si...

Nje 33-vjeçar eshte arrestuar në flagrancë, si autor i dyshuar i 17 vjedhjeve të ndodhura në qytet. Policia ka sekuestruar piktura me vlerë dhe...

Infektimi gjatë pushimeve, infermieret në Korçë rezultojnë me koronavirus

Rastet e koronavirusit brenda personelit mjekesor vazhdojne te shtohen. Burime pranë Dshp Korçë bëjnë të ditur se 2 infermierë të qendrës shëndetësore kanë shfaqur...

EMRAT/OFL zbarkon në Korçë, ultimatum katër të dënuarve për vjedhje e...

Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar katër të dënuarve në Korçë, duke iu kërkuar të deklarojnë burimet e pasurisë. Burimt bëjnë me dije se...

Policia zbarkon në juglindje, gjoba restoranteve në Korçë dhe Pogradec

Gjatë kontrolleve në Korçë, policia ka evidentuar 4 raste të shkeljes së protokolleve të sigurisë. Për pasojë, janë ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë pronarët e...

Transport emigrantëve drejt Tiranës kundrejt pagesave, prangosen tre persona

Tre të rinj janë arrestuar në Korçë për dhënien e ndihmës ndaj shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit me...

Shperthim ne nje banese, nje i vdekur

Nje person mbeti i vdekur sot pas nje shperthimi ne nje banese te vjeter ne Korce. Ngjarja ndodhi ne Kamenice, ku nje 46 vjecar gjate...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit, ku ishte epiqendra dhe magnituda

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mesditën e sotme në vendin sotme. Sipas ESMC lëkundjet me magnitudë 3.2 rihter e kanë pasur epiqendrën 7 km në...

I zbulojnë arsenal armësh në banesë, arrestohet 36 vjeçari në Kolonjë

Policia e Kolonjës ka vënë në pranga një 36 vjeçar, të akuzuar për kultivim të lëndëve narkotike. Në kuadër të operacionit të koduar “Radovicka”, është...

Zgjerohet numri i të arrestuarve në Korçë, tentuan të kalojnë ilegalisht...

Policia ne Korçë zgjeron numrin e te arrestuarve nga operacioni per ndalimin e kalimit te paligjshem te emigranteve. Gjatë operacionit goditen edhe dy raste të...