Tag: Italia koronavirus

Italia serish ne thundrat e Covid 19, 812 te vdekur

Italia ka shënuar 812 viktima nga koronavirusi 24 oret e fundit duke e çuar 11,591 në total numrin e të vdekurve. Pothuajse në dy javët...

Italia kap shifrën e ferrit, 919 viktima në 24 orë

Numri i të vdekurve në Itali per 24 orët e fundit eshte 919 persona duke shenuar edhe kulmin qe ka arritur ky vend nen...

712/ Italia, një ditë tjetër tragjike, numri i viktimave si një...

Itali ka shënuar 712 viktima në 24 orët e fundit, me ilarte se një ditë më parë. Numri i të infektuarve të gjetur 24 orët...

Salvini publikon videon: Ne 2015 kronika e tv italian per koronavirusin...

Akuzave te medias shteterore kineze se koronavirusi erdhi nga Italia iu pergjigj me se miri politikani i njohur italian , ish-zëvendës kryeministri dhe ish-ministri...

Italia, ditë dramatike: 743 viktima. Ja si është gjendja në Spanjë...

Italia ka shënuar një rekord viktimash nga koronavirus 24 orët e fundit. Janë 743 persona që humbën jetën duke e cuar numrin total të...

LAJMI I FUNDIT/ Itali, për të dytën ditë radhazi bie numri...

Shkon në 602 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali në 24 orët e fundit duke shënuar për të dytën ditë rradhazi ulje në...

Italia, disa qindra te vdekur 24 oret e fundit, nuk bien...

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus nderkohe qe numri i viktimave ka shkuar në...