Italia dalengadale po zhduk virusin, ja shifrat per sot

Ndaje

Italia shenoi ne 24 orët e fundit 7 viktima dhe 192 raste të reja me Covid-19, shifrat nder me te uletat qe nga fillimi i marsit.

Ndërsa numri i të infektuarve aktivë është reduktuar nën 15 mijë, 14,642 në total.

945 pacientë të infektuar po kurohen në spital, 74 prej të cilëve janë në terapi intensive.

192,108 persona kanë fituar tashmë betejën me këtë sëmundje ndërsa 34,861 persona kanë humbur jetën. Në total, numri i të infektuarve në Itali është 241,611./DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje