Itali, rritet numri i viktimave por nuk e ndryshon tendencen

Ndaje

Italia ka raportuar një rritje në numrin e viktimave. gjate 24 orëve të fundit.  Jane regjistruar 22 viktima që kanë ndërruar jetë diten e fundit.

Ndersa ka 175 raste të reja të konfirmuara pozitive me koronavirus.

Në total, Italia shënon deri më tani 240,310 persona të infektuar me COVID dhe 34.738 viktima, ndërsa regjistrohen gjithsej 188,891 pacientë të shëruar që prej fillimit të pandemisë.

Sa i përket numrit më të lartë të vdekjeve në rang global, Italia renditet në vend të katërt, ndërsa listën e kryeson SHBA-ja dhe më pas Brazili./DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje