Italia, renie te shpejte ne infeksionet e reja dhe viktimat

Ndaje

Italia shënon ulje të metejshme të numrit të viktimave nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 78 viktima të reja duke e çuar numrin total në 32,955.

Ndërsa është ulur dhe numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit ku këtë të martë u gjeten 397 raste te reja.Gjithsej numërohen 230,555 të infektuar në të gjithë vendin.

Numri pozitivë aktual me COVID-19 është 52,942 ku shumica janë të shtruar në spital. 521 prej tyre janë në gjendje më të rëndë shëndetësore./DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje