Italia, serish ne shifra te uleta ne viktime dhe infektime

Ndaje

Italia ka shenuar 195 viktima te reja nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Krahasuar me një ditë më parë numri i viktimave është rritur lehtë, pasi janë regjistruar 21 viktima më shumë.

Ndërsa, ka shkuar në 29079 numri total i viktimave.

Nderkohe është ulur numri i rasteve të reja me COVID-19, 107 raste më pak krahasuar me një ditë më parë.

Janë konfirmuar 1221 raste të reja me COVID-19 në Itali brenda 24 orëve, në total janë 211.938 persona të prekur.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje