Itali, sa jane infeksionet e reja dhe viktimat, 24 oret e fundit

Ndaje

Ndersa Italia po pergaditet per nje fazë të dytë të bashkëjetesës me pandeminë, numri i infeksioneve te reja eshte rritur ne nje shifer mjaft te ngushte.

Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 593 infeksione te reja nga 584 qe ishin nje dite me pare. Nderkohe numri i viktimave ka qene 70 persona.

Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur sot më 33 142 e i të infektuarve më 231 732 ndersa pacientet aktivë pozitivë me koronavirus në Itali janë reduktuar në 47 986.

Në strukturat spitalore po kurohen aktualisht 7 379 pacientë e në repartet e terapisë intensive janë vetem në 489.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje