Tag: france

Franca lejon përdorimin e ilaçit që godet covid 19

Qeveria franceze ka lejuar edhe zyrtarisht përdorimin e klorikinës në trajtimin e koronavirusit, duke u bërë vendi i parë që jep lejen për ta...

Koronavirusi/Viktima e dytë në Francë, shënohen disa raste të reja

Koronavirusi ka gjetur perhapje ne Evrope, ku rastet e fundit jane shenuar dhe prane kufijve tone. Sakaq, eshte shënuar sot një tjetër viktimë në Francë...

LAJM I FUNDIT/Shënohet vdekja e parë nga koronavirusi në Europë

Në Francë është shënuar rasti i parë i vdekjes nga koronavirusi. Sipas BBC, bëhet fjalë për një turist kineze. Viktima ishte një burrë 80-vjeçar nga...

FOTO/I riu shqiptar gjendet i vdekur në burgun francez, familja kërkon...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgjet e Francës, ku një i ri shqiptar ka gjetur mesnatën e 1 shkurtit. Viktima është Mentor...

Vrasja në Francë/I riu fshihej prej kohësh në Tiranë, pjesë e...

Një shtetas francez i shumëkërkuar për vrasje në Francë është arrestuar në Tiranë. Sipas policisë, 27 vjeçari lindur në Nantes të Francës kishte ardhur...

U masakrua dhe u la në rrugë nga klienti francez, mbërrin...

Ka mbërritur në Shqipëri trupi i 37 vjeçares nga Berati Brunilda Kovaçi, e cila u gjend e vrarë më datë 24 dhjetor në afërsi...

Çfarë dëshiron me të vërtetë Macron në Ballkanin Perëndimor?

*Analizë Vetoja e zgjerimit për presidentin francez Emmanuel Macron nuk është një provë për lëshime në zona të tjera, thonë diplomatët dhe eurodeputetët e tij. Thirrjet...

Ndeshja “Shqipëri – Francë” në stadiumin e ri, mbi 1600 mijë...

Ndeshja Shqipëri-Francë pritet të sjellë në Shqipëri qindra personalitete nga bota e sportit dhe jo vetem, pasi do të inagurohet dhe Arena Kombëtare, stadiumi...

DETAJE/Vrau nga pakujdesia 15-vjeçarin gjatë ndjekjes në Lezhë, arrestohet në Francë...

Eshtë arrestuar në Francë ish-polici Skënder Sefereaj, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e 15-vjeçarit Armando Skandaj në vitin 2010. Vrasja e të...

Paralajmërimi nga DW: Sot Franca mund të vendosë veton

Ministrat e Jashtëm të BE vendosin sot për çeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Franca mund të vendosë veton. Ekspertë gjermanë...