Tag: france

DETAJE/Operacion në dy shtete, cili ishte grupi i shqiptarëve që grabitën...

Shtatë shqiptarë janë arrestuar në Francë dhe Shqipëri, si rezultat i një hetimi ndërkombëtar. Besohet se shqiptarët kanë kryer rreth 100 vjedhje me thyerje,...

Habit hajduti shqiptar: Nuk hyra për të grabitur nga dritarja! Më...

Dy shqiptarë janë dënuar me burg nga gjykata e Vannes në Francë, pasi akuzohen për disa vjedhje. Në harkun kohor të dy javëve, në Mars...

FOTO/Tragjike në Francë, shtypet për vdekje nga një traktor, humb jetën...

Një ish-konkurrente e Miss France humbi jetën pas një aksidenti tragjik. Vdekja e saj ka tronditur mbarë opinionin, ndërsa ajo pritej të merrte kurorën e...

E trishtë! Gjenden qindra delfinë të ngordhur në bregdetin francez

Një numër rekord delfinësh të ngordhur janë gjetur në bregun e Atlantikut, pasi u kapën në rrjetat e peshkimit, tha të enjten Observatori i...

E dhimbshme, protestuesi “jelek verdhë” humb gishtat në trazirat e dhunshme...

Një protestues "jelek verdhë" në Francë humbi gishtërinjtë e tij  gjatë përleshjeve në ndërtesën e parlamentit në Paris, ndërsa protestat hynë në javën e...

Shqiptari gjendet i vdekur në burgun e Francës, të dënuarit akuza:...

Një shqiptar i burgosur në Francë është gjetur i vdekur. Informacioni nuk vjen në rrugë zyrtare, por janë disa shqiptarë të burgosur aty, të cilët...

Terror në Francë, 70-vjeçari hap zjarr, 1 i vdekur e 6...

Një person mbeti i vrarë dhe gjashtë të tjerë u plagosën nga sulmi me armë në qytetin e Bastisë në ishullin francez të Korsikës. Sipas policisë,...

Shfaqet në kopertinën e revistës franceze, Albana Osmani tregohet e sinqertë:...

Revista e njohur franceze  “Utopian”, ka nxjerrë në kopertinën e saj moderatoren Albana Osmani. Ka qënë vetë moderatorja e cila e ka publikuar kopertinën në...

Sfidojnë temperaturat e ulëta, aktorët dhe publiku shfaqen nudo në teatër

Aktorët janë të njohur për shpirtin e tyre të lirë në skenë. Por kjo  shfaqje e re franceze shkoi një hap më tej -...

VIDEO/’Mallkimi’ për Francën, 3 të plagosur nga shpërthimi në Universitetin e...

Tre vetë janë plagosur nga shpërthimi masiv në ndertesën e universitetit në Lyon, Francë këtë mëngjes. Ndërtesa në kampusin La Doua në Villeurbanne, në veri...