Tag: france

DETAJE/Vrau nga pakujdesia 15-vjeçarin gjatë ndjekjes në Lezhë, arrestohet në Francë...

Eshtë arrestuar në Francë ish-polici Skënder Sefereaj, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e 15-vjeçarit Armando Skandaj në vitin 2010. Vrasja e të...

Paralajmërimi nga DW: Sot Franca mund të vendosë veton

Ministrat e Jashtëm të BE vendosin sot për çeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Franca mund të vendosë veton. Ekspertë gjermanë...

“Ka dhe subjekte të tjera të rëndësishme”, Ambasadorja e Francës: Për...

Kryefjala e ditëve në vijim do të jetë padyshim negociatat dhe nëse Shqipërisë do ti jepet një PO e hapur ashtu sikurse eshte konfirmuar...

Ndarja nga jeta e Jacques Chirac, pse do të mbahet mend...

Ish-presidenti francez ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare, por la pas një histori të mbushur plot me arritje dhe suksese. Jacques Chirac, ish presidenti francez, do...

Ndërron jetë ish-presidenti i njohur francez

Ndërron jetë ish-presidenti francez Jacques Chirac. Mësohet se Chirac u nda nga jeta në moshën 86-vjecare. Mediat  franceze konfirmojnë lajmin nga  burime familjare. “Presidenti vdiq...

France/Shqiptarja gjendet e therur në shtrat, bashkëshorti në gjendje shoku

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Francë. Sipas asaj që shkruajnë mediat franceze, ngjarja ka te beje me një grua shqiptare, e cila ...

“Mos kërkoni azil në vendet e BE, shanset janë zero”, Riatdhesohen...

Shqipëria është një ndër vendet me numrin më të lartë të azilkërkuesve. Ndërsa edhe pse marrja e azilit në vendet evropiane është pothuajse i...

Mijëra shqiptarë në “Stade De France”, TKZ grumbullohet në Paris

Shqipëria si gjithnjë nuk do të jetë vetëm në rrugëtimin e saj, teksa edhe njëherë do të ketë me vete tifozët besnikë të Kombëtares,...

Vala e nxehtë godet Evropën, rekordi i temperaturave do të shënohet...

Në Francë mund të shënohen rekordet e  temperaturave më të larta ndonjëherë të regjistruar. Parashikimi bën fjalë për  të premten, pas një valë të...

E dëbojnë nga Italia drejt Francës, shqiptari ‘i çmendur’ tenton të...

Mediat italiane shkruajnë për një shqiptar të “çmendur”. Pasi u dëbua nga Italia drejt Francës për shkak se kishte kaluar kufirin ilegalisht, shqiptari tentoi rikthimin...