Sfidojnë temperaturat e ulëta, aktorët dhe publiku shfaqen nudo në teatër

Ndaje

Aktorët janë të njohur për shpirtin e tyre të lirë në skenë. Por kjo  shfaqje e re franceze shkoi një hap më tej – dhe kështu bëri dhe publiku i tyre.

Performanca e “Nu et Approuvé”, ose “Nudo dhe të pranuar”, e cila u shfaq në teatrin Palais des Glaces në Paris të dielën, kërkoi që të gjithë anëtarët e audiencës, si dhe aktorët, të qëndronin lakuriq.

Kjo ishte një kërkesë e cila erdhi dhe si pasojë e kushteve atmosferike, ku të gjithë sfiduan temperaturat e ftohta, nën zero gradë Celsius.

Por për ata që u përkushtuan nga dridhja, shfaqja duket se ka qenë një hit – teatri vlerësoi “përvojën e suksesshme” në Twitter, ndërsa komuniteti francez nudist e mirëpriti atë me armë të hapura.

Për guximtarët që u pushtuan nga të dridhurat, shfaqja u vlerësua si një përvojë e suksesshme, ndërkohë që u prit krahëhapur edhe nga komuniteti nudist në Francë.

“Nuk ka mënyrë më të mirë për të qeshur sesa kur je lakuriq, tha Cédric Amato, kreu i një grupi naturist të Parisit, për AFP.

Ne duhet t’i thyejmë kodet sociale që të kemi një vend më të mirë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje