Tag: france

Gjermania dhe Franca kthejnë 157 azilkërkues shqiptarë

Në harkun kohor të 24 orëve në aeroportin e Rinasit janë ulur 3 avionë, me shtetas shqiptarë të kthyer nga Gjermania dhe Franca. Në...

Rrinte prej vitesh në Francë, kthehet në Shqipëri për ti dhënë...

Një shtetase franceze me origjinë shqiptare, u kthye në vendlindje për të kaluar pushimet e fundit të jetës së saj. Ditën e sotme ajo...

Franca kthen 30 azilantë shqiptarë, priten shumë të tjerë

Rreth orës 15:30, në aeroportin e Rinasit, ka mbërritur një charter me 30 shtetas shqiptarë të rikthyer nga Franca, të cilët kishin kërkuar azil...