FOTO/I riu shqiptar gjendet i vdekur në burgun francez, familja kërkon ndërhyrjen e qeverisë: E kanë dhunuar

Ndaje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgjet e Francës, ku një i ri shqiptar ka gjetur mesnatën e 1 shkurtit. Viktima është Mentor Rexha nga Shkodra dhe sipas autoriteteve franceze është vetëvrarë në qeli.

Familja e tij që banon në lagjen “Daniel Matlia” të qytetit të Shkodrës, ka hapur dyert e mortit për birin e saj 36 vjeç. Ata thonë së djali i tyre është dhunuar dhe nuk ka kryer vetëvrasje, siç u kanë deklaruar autoritetet e burgut.

Ata madje kanë vënë në dispozicion edhe foto ku paraqiten shenjat e dhunës në trupin e pajetë të të riut. Ata i bëjnë thirrje Qeverisë Shqiptare të ndërhyjë për sqarimin e kësaj ngjarje.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje