Koronavirusi/Viktima e dytë në Francë, shënohen disa raste të reja

0Shares
0

Koronavirusi ka gjetur perhapje ne Evrope, ku rastet e fundit jane shenuar dhe prane kufijve tone.

Sakaq, eshte shënuar sot një tjetër viktimë në Francë nga koronavirusi, pas viktimes se pare ne muajin janar.

Kjo është viktima e dytë në Francë nga ky virus vdekjeprurës, që është kthyer në një alarm botëror. Ndërkohë, të dhënat e fundit flasim për 17 të infektuar në Francë, si dhe 12 të shëruar nga virusi.

Raportohet se viktima e dytë është një 60-vjeçar, i cili ka ndërruar jetë në një sital të Parisit.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje