Grevistët e Ballshit thirrje për ndihmë ambasadave, rëndohet gjendja shëndetësore e tyre

Gjendja e naftëtarëve ne Ballsh sa vjen dhe përkeqësohet, ndërkohë që janë lënë totalisht në mëshirë të fatit nga ana e qeverisë shqiptare.

Naftëtarët mëngjesin e sotëm kanë refuzuar që të marrin shërbimin shëndetësor, ndërsa shprehen se kanë humbur çdo lloj besimi te shteti shqiptar, e për këtë shkak do ti drejtohen tani e tutje vetëm ambasadave të akredituara në vendin tonë.

Njëri prej grevistëve Jonuz Muçaj është çuar me urgjencë drejt spitalit të Ballshit, pasi edhe pse ka probleme me hipertensionin, nuk ka pranuar që të largohet nga greva e urisë.

Sot eshte dita e 10 e greves se urise, ndersa ata shprehen se nuk do te negocionojne pa marre 3 rrogat e para nga 27 muaj.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje