Tag: ballsh

Arrihet zgjidhja për punonjësit, mbyllet greva e naftëtarëve në Ballsh

Eshtë mbyllur greva e urisë për 10 grevistët e ngujuar në mjediset e qendrës shëndetësore e ndodhur pranë uzinës së Ballshit. Sipas informacioneve, mesohet se...

Grevistët e Ballshit thirrje për ndihmë ambasadave, rëndohet gjendja shëndetësore e...

Gjendja e naftëtarëve ne Ballsh sa vjen dhe përkeqësohet, ndërkohë që janë lënë totalisht në mëshirë të fatit nga ana e qeverisë shqiptare. Naftëtarët mëngjesin...

VIDEO/”Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës”, PD publikon pamjet:...

Partia Demokratike ka publikuar pamjet reale te asaj çfarë ndodh me greven e urise te punonjësve ne Poçem dhe atyre të Ballshit. Sipas atyre qe...

Naftëtarët e Ballshit po shkojnë drejt vendimit ekstrem, ultimatum qeverisë: Na...

Naftëtarët e rafinerisë së Ballshit kanë dalë edhe ditën e sotme në protestë pasi prej 6 muajsh nuk kanë marrë pagat. Njeri prej punonjesve, tha...

“Kemi tre muaj pa rroga”/Punëtorët e Rafinerisë së Ballshit dalin sërish...

Përfaqësues të rreth 1000 punonjësve të Uzinës së Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh nisën protestat ditën e hënë, ndërsa së fundmi protestuan...

Gruaja i hedh benzine komshies e me pas tenton te djege...

Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur këtë mbrëmje në Ballsh të Mallakastrës. Një grua e moshuar 60 vjeçe tentoi t’i vendosë flakën me...

Babai iu vrau nënën dhe tezen, fëmijët refuzojnë gjyshërit: Mbajmë mend...

Pas krimit makabër që tronditi qytetin e Ballshit, vazhdojnë seancat gjyqësore për Gazmend Mukën. Kujtojmë se Musta vrau me thikë bashkëshorten Gentjana Çaushaj dhe motrën e...

VIDEO/Basha në Ballsh thirrje për protestë: Në 16 shkurt e zgjidhim...

Lulzim Basha ka bërë thirrje nga qyteti i Ballshit që tiu bashkohen protestës së madhe në 16 Shkurt. Basha u tha banorëve të ndërmarrin aktin...

Vrasja në Ballsh, vëllai i viktimës: Dua kujdestarinë e fëmijëve

Pak ditë pas vrasjes së dyfishtë që ndodhi në Ballsh, ku burri vrau me thikë gruan dhe kunatën e tij, vëllai i viktimave ka...

Vrasja makabre në Ballsh, flet Kryebashkiaku: Vëllai i dy motrave pësoi...

Detaje të reja mësohen nga ngjarja që tronditi Ballshin disa ditë më parë, ku Gazmend Musta vrau gruan dhe kunatën e tij në sy...