Tag: Fier

“Agroni ka kaluar 1001 nxënëse”! Dalin bisedat, avokati i profesorit fierak...

Ndërsa emisioni “Stop” në Tv Klan transmetoi dy dëshmi të reja që implikojnë profesorin e kantos në shkollën e mesme artistike “Jakov Xoxa” në...

VIDEO/Dita e 5 e grevës së urisë, ish-deputeti nxjerr pamjet nga...

Grevistët e Pocemit ne Mallakaster vijojne per te disaten dite greven e urise ne kerkim te rrogave qe nuk i kane marre prej 27...

Naftëtarët e Ballshit po shkojnë drejt vendimit ekstrem, ultimatum qeverisë: Na...

Naftëtarët e rafinerisë së Ballshit kanë dalë edhe ditën e sotme në protestë pasi prej 6 muajsh nuk kanë marrë pagat. Njeri prej punonjesve, tha...

FOTO/ Ish-deputeti publikon dokumentet: Subashi presion, tu dorëzojnë vulat të zgjedhurve...

Ish-deputeti Luan Baçi disponon dokumenta te cilat vertetojne menyren sesi zgjidhen tani e tutje kryetarët e fshatrave, konkretisht ne rastin e  Fierit. Sipas asaj qe...

Polici i dehur hyn me makinë në oborrin e një banese...

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat arrestoi gjatë mëngjesit një efektiv policie në qytetin e Fierit, me gradën nënkomisar. Duke ju referuar burimeve, efektivi...

Naftëtarët nuk u ndahen sërish protestave, muaj të tërë pa marrë...

Naftëtarët e Ballshit nuk ndalen deri sa e drejta e tyre të merret parasysh, Aata vazhdojë protestën e tyre për marrjen e pagave të...

Pranga mësuesit në Fier, u denoncua për ngacmim seksual të nxënëses

Policia e Fierit ka vënë në pranga një mësues të shkollës së mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier me akuzën për "Ngacmimi seksual". Agron Bego,...

Naftëtarët e Ballshit “përplasen” me Bashkim Finon, Baçi nxjerr videon: Qeveritarët...

Uzina e Ballshit ka pezulluar punën prej shtatorit, ndërsa kompania që e menaxhon fajëson Bankers Petroleum që sipas saj nuk e furnizon me naftë...

Një grua hidhet nga kati i nëntë i pallatit në Fier,...

Një ngjarje e rëndë është shënuar paraditen e sotme në Fier, ku një grua i ka dhënë fund jetës tragjikisht, duke u hedhur nga...

Bardhi në Fier akuza qeverisë: Në këto 6 vite Edi Rama...

Sekretari i Pergjithshem Gazment Bardhi ndodhet pranë banoreve te qarkut te Fierit dhe ka reaguar se fundmi ne rrjetet sociale. Bardhi shkruan se në vend...