Tag: greva

Gratë sfidojnë duke rrezikuar shëndetin, mjekët zbulojnë gjendjen e tyre në...

Ka hyre dita e dytë e grevës së grave naftëtare të Ballshit, ndërkohë që kanë filluar edhe problemet e para të shëndetit. Stafi mjekësor i...

Greva e urisë/ Naftëtarët nuk tërhiqen, shokët e tyre nisen për...

Në ditën e 13 të grevës së urisë, naftëtarët në Ballsh vijojnë të jenë të ngujuar dhe nuk pranojnë të tërhiqen, por kanë paralajmëruar...

Greva në ditën e 13-të, kreu i Sindikatës së Naftëtarëve niset...

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj është dërguar me urgjencë në spitalin e Ballshit. Sipas infomacioneve të para, Dautaj ka shfaqur shqetësime shëndetësore. Vetëm ditën...

Në ditën e 11-të të grevës naftëtarët marrin vendimin ekstrem: Do...

Naftëtarët e Ballshit janë sot në ditën e 11-të të grevës së urisë. Ndërsa ndodhen në gjendje të rënduar shëndetësore, kryetari i sindikatës së naftëtarëve...

Grevistët e Ballshit thirrje për ndihmë ambasadave, rëndohet gjendja shëndetësore e...

Gjendja e naftëtarëve ne Ballsh sa vjen dhe përkeqësohet, ndërkohë që janë lënë totalisht në mëshirë të fatit nga ana e qeverisë shqiptare. Naftëtarët mëngjesin...

VIDEO/”Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës”, PD publikon pamjet:...

Partia Demokratike ka publikuar pamjet reale te asaj çfarë ndodh me greven e urise te punonjësve ne Poçem dhe atyre të Ballshit. Sipas atyre qe...

PD me banorët e Thumanës në prag të grevës së urisë/Bardhi:...

Ata kanë paralajmëruar nisjen e një greve urie për të kundërshtuar nxjerrjen jashtë strehimit pa u siguruar më parë kushtet minimale. Sipas një vendimi...

VIDEO/PD takim me banorët e Thumanës, nis greva pas vendimit të...

Sekretari i pergjithshem i PD, Gazment Bardhi dhe ish deputetët Albana Vokshi, Lindita Metaliaj dhe Gent Strazimiri kane zhvilluar nje takim me banoret e...

Greva e paralajmëruar në aeroporte, vonesa fluturimesh nëse udhëtoni për në...

Mediat italiane kanë shkruar prej disa ditësh për një grevë të paralajmëruar  të transportit ajror. Pikërisht ky ka qënë shkaku pse shumë fluturime nga...