Franca lejon përdorimin e ilaçit që godet covid 19

Ndaje

Qeveria franceze ka lejuar edhe zyrtarisht përdorimin e klorikinës në trajtimin e koronavirusit, duke u bërë vendi i parë që jep lejen për ta përdorur atë gjerësisht.

Ministri i Shëndetësisë së Francës tha se Këshilli i Shtetit lejoi me vendim kolegjial të mjekëve, në kushte spitalore, për pacientët me simptoma të rënda, përdorimin e chloroquine-s.

Lajmi sapo u bë i ditur nga akademiku Artan Fuga që postoi në Facebook këtë informacion.

Postimi i Fugës:

Përpara 5 minutash,

ministri i shëndetësisë të Francës njoftoi në tv zyrtarisht, se Këshilli i Shtetit lejoi me vendim kolegjial të mjekëve, në kushte spitalore, për pacientët me simptoma të rënda,

përdorimin e chloroquine-s

kunder Covod19!

Lutem që ministria e shëndetësisë të dëgjojë, të hyjë në kontakt me këtë informacion zyrtar dhe të ngrihet në vendimmarrjen që i takon!

Ne nuk jemi vetëm zonja Ministre!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje