Tag: energjia

“Bizneset në gjendje të vështirë, energjia elektrike 30-40% më shtrenjtë”, PD:...

“Energjia elektrike është një nga faturat që rëndon më shumë biznesin”. Kështu deklaron Partia Demokratike, teksa përfaqësuesi i saj Eno Bozdo ka parë nga...

Kryeqyteti 3 ditë pa drita, zonat ku do ndërpritet energjia elektrike

Për 3 ditë, Tirana do të ketë kufizime në furnizimin me energji elektrike. Sipas OSHEE në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, në datat...

VIDEO/OSHEE habitet nga ajo që zbulon në Elbasan, shpikja e re...

Edhe pse pati qindra arrestime, procedime dhe fushata te tera per te ndergjegjesuar qytetaret per te mos vjedhur energjine elektrike, ka ende persona te...

Nesër ndërprerje të energjisë në Tiranë, njoftohen zonat ku do të...

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët se ditën e nesërme do të këtë ndërprerje të energjisë në disa zona. Në vijim të...

Kabina elektrike përfshihet nga flakët, e gjithë zona në Tiranë mbetet...

Ne disa zona te kryeqytetit pas erërave të forta, ka patur dhe probleme me energjinë elektrike. Një kabinë elektrike u përfshi nga flakët mbrëmjen e...

Sizmologu finlandez tregon rrezikun pas tërmeteve në Shqipëri, këshilla që jep...

Tërmetet nuk mund te parashikohen, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë sizmologu finlandez, Toni Veikkolainen. Ai thotë se Shqipëria është shumë pranë...

VIDEO/Era e fuqishme rrëzon shtyllat, pa energji elektrike Llogaraja, Dukati e...

Stuhia që ka përfshirë vendin  ka shkaktuar rrëzimin e disa shtyllave të energjisë elektrike dhe ka lënë pa drita zonën e Llogarasë, Dukatit dhe...

Stakim të energjisë në dy ditët në vijim, OSSHE njofton për...

Disa zona të kryeqytetit do të kenë mungesë të energjisë elektrike për disa orë, dy ditët në vijim, më 29 dhe 30 tetor. Teksa specifikon...

8 abonentë kapen duke vjedhur energjinë në Tiranë, zulohet skema që...

Tetë abonentë po procedohen penalisht, pasi akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike. Sipas njoftimit zyrtar, në 5 ditët e fundit janë kryer mbi 300...

Tirana sërish pa drita, OSHEE: Do ketë ndërprerje energjie në këto...

OSHEE Tiranë njofton se sërish do të ket⌂ ndërprerje të energjisë elektrike. Për shkak të punimeve që po kryhen për rikonstruksionin e kabinave, në...