Kabina elektrike përfshihet nga flakët, e gjithë zona në Tiranë mbetet pa drita

Ne disa zona te kryeqytetit pas erërave të forta, ka patur dhe probleme me energjinë elektrike.

Një kabinë elektrike u përfshi nga flakët mbrëmjen e djeshme, ndersa mesohet se ngjarja ka ndodhur tek Tregu Elektrik.

Shkak i shpërthimit të kabinës dyshohet se ka qenë mbingarkesa në rrjet. Fatmiresisht nga zjarri në kabinë nuk pati të lënduar.

Zjarri në kabinë u shua pas ndërhyrjes së zjarrfikëses. E gjjtha zona vijon ende te kete ende probleme.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje