Tag: drita

FOTO/Ndërprerje të energjie në Tiranë dhe katër kabina të stakuara, OSHEE...

Që pas stuhisë me erë, ne Tirane qindra banesa kane patur probleme me energjine elektrike. OSHEE ben me dije se prej një ore eshte...

Kabina elektrike përfshihet nga flakët, e gjithë zona në Tiranë mbetet...

Ne disa zona te kryeqytetit pas erërave të forta, ka patur dhe probleme me energjinë elektrike. Një kabinë elektrike u përfshi nga flakët mbrëmjen e...

Një pjesë e mirë e Tiranës pa drita nesër dhe pasnesër,...

OSHEE e kryeqytetit ka njoftuar të gjithë abonentët e saj se në datat 26 dhe 27 nëntor 2019 do të ketë ndërprerje të dritave...

Sërish Tirana pa drita, zonat dhe oraret me ndërprerje të energjisë

Në një njoftim OSHEE informon qytetarët se sot edhe nesër do të ketë sërish ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës. Kjo nuk...

Dhërmiu dhe Himara pa drita, vendi “pushtohet” nga moti i keq

Shpërthimi i një transformatori ka lënë pa energji elektrike, mbrëmjen e kësaj të diele, Dhërmiun dhe pjesë të Himarës.Shkak për shpërthimin dyshohet të jenë bërë erërat...

Shqiptarët të varfër, shumë familje nuk paguajnë dot dritat dhe ujin

28 për qind e familjeve shqiptare kanë vështirësi në pagesën e faturave mujore, të tilla si uji, dritat, qira etj për gjatë vitit 2018,...

Sërish punime nga OSHEE, ja zonat që do të jenë pa...

OSSHE njofton për të tjera ndërprerje në Tiranë gjatë dy ditëve në vazhdim, më datat 12-13 korrik, situatë e përsëritur këto kohë. Sipas njoftimit të...

Tirana në “terr”, këto zona mbeten pa energji sot dhe nesër

Kryeqyteti do të qëndrojë në "terr" për disa orë me radhë. Për shkak të punimeve dhe rikonstruksioneve të kabinave, OSHEE ka njoftuar se ditën...

OSHEE “zbarkon” në Shkodër, procedohen 67 abonentë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka ndërmarrë një aksion në Shkodër si një nga zonat e konsideruara problematike për vjedhjen e energjisë...

Punime në rrjet, OSHEE: Ja zonat në kryeqytet pa energji elektrike

OSHEE ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme do të ketë disa punime në rrjet. Si pasojë, disa zona në kryeqytet do të...