FOTO/Ndërprerje të energjie në Tiranë dhe katër kabina të stakuara, OSHEE tregon se çfarë po ndodh

Ndaje

Që pas stuhisë me erë, ne Tirane qindra banesa kane patur probleme me energjine elektrike. OSHEE ben me dije se prej një ore eshte pa energji zona e “Vasil Shanto” në drejtim të Selitës.

Sipas OSHEE-se, 4 kabina jane të stakuara per shkak te nje defekti qe ka ndodhur në një pallat, i cili është ndërtuar mbi kabujt elektrikë. Behet fjale per nderimin prapa “Vasil Shantos”, pranë KESH-it.

OSHEE njofton se punonjesit e saj jane duke punuar prane objektit ku kalon fideri 327 i Nst Selite.

“Po ashtu, në të gjithë Tiranën ka stakime nga 10-15 minuta për shkak të ngarkesës që kanë transformatorët në NST Qendër, Kashar dhe Selitë”- ben me dije OSHEE.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje