Tag: drita

Sërish gjysma e Tiranës pa drita, zonat ku do ketë ndërprerje...

Teksa do të zhvillohet protesta e opozitës, OSHEE njofton se do ndërpresë energjinë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Kjo sipas OSHEE, për shkak të...

Disa zona të Tiranës në “terr”, OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm

OSHEE ka dhënë njoftimin se në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Duke filluar nga ora 09:00 e mëngjesit të...

Jo më burg për ata që nuk kanë mundësi të paguajnë...

Të gjitha familjet në nevojë që s’kanë mundësi të paguajnë në kohë faturat e energjisë elektrike, nuk do t’u ndërpritet më furnizimi me energji....

Moti i keq, OSHEE njofton cilat zonat janë pa energji...

Përkeqësimi i motit dhe reshjet e borës në disa zona kanë shkaktuar defekte duke lënë disa fshatra pa energji. elektrike. Përmes një njoftimi për shtyp,...

Mbetet pa drita një pjesë e Sarandës, turistët bllokohen në ashensor

Jemi në kulmin e sezonit turistik dhe incidentet e turpshme vazhdojnë të ndodhin në zonat bregdetare të vendit tonë. Zona e Kanalit të Cukës në...

Vazhdojnë sërish punimet në kabina, OSHEE njofton kush do të mbetet...

Pas njoftimit të ditës së djeshme, se po kryenin disa punime, dhe sot disa zona të Tiranës, do të mbeten pa energji elektrike. OSHEE njofton...

Po riparonte murin e banesës, lë plazhin e Durrësit pa drita

Ishte duke punuar për rregullimin e një muri rrethues, teksa la pa drita një zonë të madhe të plazhit në Durrës. Sot, rreth ores 12:00,...

DENONCIM/Nuk mjafton taksa e rrugës ,Rama urdhëron fikjen e dritave të...

Përvec taksës së rrugës qeveria shqiptare do të fikë edhe dritat e tunelit të rrugës së Kombit. Prej dy ditësh tuneli i Kalimashit është pa...

Shqipëria nën pushtetin e borës e ngricave – Rrugë të pakalueshme,...

Pothuajse në gjithë vendin ka patur reshje të borës. Rrugët kryesore janë të kalueshme, por ato rurale mbetën të bllokuara. Nga ana tjetër, shume...

OSHEE në punime e sipër te Brryli, pronari i një lokali...

Zona e Brrylit është pa energji elektrike dhe OSHEE kërkon që të rregullojë linjën, por një pronar i një lakali nuk i lejon që...