Po riparonte murin e banesës, lë plazhin e Durrësit pa drita

Ndaje

Ishte duke punuar për rregullimin e një muri rrethues, teksa la pa drita një zonë të madhe të plazhit në Durrës.

Sot, rreth ores 12:00, qytetari me inicialet Fatjon Xh., po punonte privatisht pranë banesës së tij, dhe ka dëmtuar fiderin 20 kV, i cili furnizon me energji elektrike zonën e Shkallnurit (pranë zonës së Plazhit, Plepa, Durrës).

Kabulli u dëmtua teksa po gërmohej për riparimin e murit rrethues.

Menjëherë, pas konstatimit të ngjarjes, OSHEE Durrës kreu denoncimin në polici ndaj personit, i cili aktualisht ndodhet ne komisariat, ndërsa nga ana e teknikeve po punohet për riparimin e demit dhe rikthimin sa më të shpejtë të energjisë elektrike.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje