Tag: Durres

Arrestohen 2 persona në Durrës, 4 nën hetim, ja për çfarë...

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Procedohen penalisht 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh. U arrestua shtetasja...

Ekzekutohet urdhëri i Prokurorisë, arrestohen 3 zyrtarë të ARRSH, në kërkim...

Policia ka arrestuar 3 punonjës të ARRSH së Durrësit, ndërkohë që 6 të tjerë janë shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “BYE PASS” Sipas...

Basha zbulon planet e qeverisë: Rama do emërojë si kryebashkiake të...

Në një konferencë për shtyp nga selia blu kreu i PD, Lulzim Basha zbuloi sipas tij  planin e qeverisë. Basha tha se po përgatitet që...

Shpërdoruan detyrën, zbardhen emrat e zyrtarëve të ARRSH-së të arrestuar në...

Prokuroria e Durrësit ka publikuar emrat e zyrtarëve të Autoritetit Rrugor Shqiptar në Durrës ndaj të cilëve është caktuar urdhër-arresti me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Ata...

U shkarkua në vitin 2017, Rama rikthen në Durrës ish-drejtorin e...

Tani në prag fushate, shumë prej ish-zyrtareve te PS,  po riciklohen dhe po emërohen në detyra të ndryshme. Një nga më të përfolurit e...

E FUNDIT/ Qëllohet me armë drejt kompleksit në autostradë, e biznesmenit...

Qëllohet me armë në drejtim të një kompleksi në Maminas. Raportohet se është qëlluar drejt kompleksit Eugert Lazaj, i cili u vetëvra pak muaj më...

Ndëshkohen shoferët e ‘pabindur’, policia jep detajet në Durrës

Vijojnë kontrollet nga shërbimet e Policisë Rrugore, për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në mënyrë të parregullt. Arrestohen...

Shpërthim me eksploziv në oborrin e një banese në Durrës, disa...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, është shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse në banesën e shtetasit B.N., në Fllakë të...

Sherr mes të rinjve në Durrës/Një i plagosur me thikë, lëndohet...

Një konflikt i çastit mes dy shtetasve në qytetin e Durrësit ka çuar në përdorimin e thikës dhe plagosjen e njërit prej tyre. Sipas Policisë,...

Plagosi me armë zjarri një 36-vjeçar në Durrës, identifikohet dhe shpallet...

Një 40-vjeçar, banues në Mirditë është shpallur në kërkim nga policia pasi orët e para të së martës plagosi me armë zjarri një 36-vjeçar. Njoftohet...