Tag: Durres

Dy të rinj të arrestuar në Durrës dhe Krujë, dalin detajet...

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas për vepra të ndryshme penale. Burime nga policia e Krujes bejne me dije se në vijim të kontrolleve të...

U spostua nga tërmeti, IKMT shemb sot pallatin 14-katësh në Durrës,...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë ditën e sotme një pallat 14-katësh, të shkatërruar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 në...

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/Ja 27 emrat që do të votojnë...

Del lista me 27 emrat e kandidatëve të PD Durrës që do të votohen ditën e nesërme nga anëtarësia e qytetit bregdetar. 3150 anëtarë të...

E rëndë, gjendet i pajetë burri në Durrës

Një person është gjetur i pajetë mëngjesin e kësaj të mërkure në Durrës. Policia bën me dije se në Arapaj, Durrës, është gjetur pa shenja...

“Durrsakët kanë shansin t’i kthejnë kusurin Ramës”, Bylykbashi për përmbytjet: Durrësi...

Vetem disa ore rreshje shiu kane mjaftuar per ta permbytur qytetin e Durresit dhe per t'i dhene nje panorame te shemtuar. Ish-deputeti  Oerd Bylykbashi, teksa...

Lëkundje tërmeti në Durrës, sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte qytetit i Durrësit. Por...

Rama nga Durrësi: E keni shtetin në xhep, mjafton një iPhone

Kryeministri Edi Rama gjatë një vizite në Institutin e Sigurimeve Shoqërore në Durrës, deklaroi se radhët nëpër sportele do të shmangen pasi një pjesë...

Të akuzuar për korrupsion, Gjykata e Posaçme merr vendimin për tre...

Gjykata e Posaccme e Apelit ka shpallur vendimin për 3 gjyqtarët e Durrësit Petrit Çeno, Klinton Spahiu dhe Petraq Dhimitri të akuzuar për korrupsion....

E rëndë në Durrës, gjendet i vetëvarur një 28-vjeçar

Nje 28-vjeçar eshte gjetur i varur ne banesen e tij. Burime zyrtare bejne me dije se ngjarja e rende ka ndodhur ne nje fshat...

Konflikti me një viktimë në Durrës, policia zbardh ngjarjen: Arrestohen disa...

Policia e Durrësit ka vënë në pranga 5 persona dhe ka shpallur në kërkim tre të tjerë pas konfliktit të një dite më parë...