Tag: banesa

VIDEO/Parandalohet vjedhja në Tiranë, policia gjen armën poshtë krevatit të autorëve...

2 persona jane arrestuar nga policia, pasi tentuan të vidhnin në një banesë. Burime zyrtare bejne me dije se gjatë operacionit, në banesën me qira...

Digjet banesa tek 9-katshet, shpëtohet mrekullisht një fëmijë

Një banesë 1 katëshe është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si 9 katëshet, ndërsa nuk...

VIDEO/Rama dhe Veliaj i japin shtëpi të re familjes se prekur...

Një moment i pakëndshëm ka ndodhur në familjen Dervishi në Dajt, ku kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kryebashiaku Erion Veliaj shkoi që t’u...

Bilanc i ri pas dëmeve nga tërmeti, Tirana me 20 pallate...

Në një deklaratë për mediat, zv.ministrja e brendshme ka raportuar se ka plot 23 objekte janë shembur në Durrës dhe Thumanë. Sipas shifrave që ka...

Zëri i Amerikës nxjerr shifra: Në Tiranë 640 pallate e 4...

Në Shqipëri të dhëna ende paraprake flasin për të paktën 900 pallate dhe mbi 5100 banesa të dëmtuara nga tërmeti. Afër 9 mijë janë...

Situatë e rënduar humanitare, banorët e Laçit i ankohen Bashës: Nuk...

Lideri demokrat, pa bërë  zhurmë mediatike ndodhet gjithmone në terren me gjithe ish-deputetët të cilët po iu gjenden afër banorëve duke inspektuar dhe parë...

Vidhet vila e diplomatit kuvajtan në Tiranë, e dyshuar kryesore pastruesja...

Banesa e atasheut diplomatik, pranë Ambasadës së Kuvajtit në Tiranë Humoud Saleh Alhusaini është vjedhur pa thyerje. Burime pranë policisë bëjnë me dije se kallëzimi...

Rreziku i lartë nga tërmetet, ja 6 kushtet që duhet të...

Sipas informacionit që aktualisht është në dispozicion nga agjencitë dhe institucionet ndërkombëtare që monitorojnë zhvillimet sizmiologjikë në mbarë globin, gati gjysma e territorit në...

DETAJE/Zbardhen 4 grabitjet në Kavajë, si ra në pranga 29-vjeçari hajdut

Policia ka zbardhur  4 vjedhje banesash , të ndodhura gjatë muajve të fundit në qytetin e Kavajës. Sipas bluve, mesohet se ka qene një...

Shpërthen bombola në banesë, gruaja e plagosur rëndë niset me urgjencë...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Vlorë. Një banesë ka marrë flakë si pasojë e shpërthimit...