IKMT rikthehet tek Unaza, gati të rrëzojë me shpërthim të kontrolluar banesën 6-kate

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë me shpërthim të kontrolluar një banesë gjashtëkatëshe. IKMT njofton se objekti që do të rrëzohet ndodhet në Lotin 3 të Unazës së Tiranës.

Shpërthimi do të bëhet në orën 11.00 ndërsa në trupin e objektit janë hapur 200 furnela dhe do të përdoren 3 kg lende plasëse, c4.

Njoftohet se objekti është i shpronësuar, me vendim për interes publik dhe se janë marrë të gjitha masat për të mos pasur dëme anësore.

Diteve te fundit, IKMT ka nisur aksione shembjeje ne zonat e bregdetit, ku ne Velipoje ka patur dhe perplasje mes banoresh, te cilet i akuzojne per prishje selektive.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje