Tag: PUNIME

Banori përgënjeshtron Ramën me videot e “Facebook”-ut: Ura e vjetër që...

Pak dite me pare, kryeministri Edi Rama publikoi pamjet e nderhyrjeve ne uren ne Shkozet, pjese e planit te Unazes se Madhe. Ne video, grupi...

Durrës/ Irritohen qytetarët,pluhur dhe inerte, punime në kulmin e sezonit turistik

Punimet paralel në dy destinacionet kryesore siç është bulevardi “Dyrrah” dhe shëtitorja “Taulantia” e kanë kthyer qytetin e Durresit me të lodhshëm për banorët. Bulevardi...

Ndërprerje energjie jo vetëm në Tiranë, OSHEE njofton dhe për qytetet...

OSHEE njoftoi se do stakojë energjinë elektrike në Tiranë në datat 8-9 korrik. Për shkak të punimeve në kuadër të investimit që po kryhet për rikonstruksionin e kabinave...

Punime në autostradën Tiranë-Durrës, ARRSH: Kujdes! Ja si do bëhet lëvizja

Për të gjithë ata që do të përdorin autostradën, të kenë kujdes. ARRSH njofton se do te ketë punime në disa segmente të kësaj rruge,...

Disa zona të Tiranës në “terr”, OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm

OSHEE ka dhënë njoftimin se në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Duke filluar nga ora 09:00 e mëngjesit të...

PS mbledh Kongresin, zbulohet programi i ndarë në 3 seanca

Ashtu si është diskutuar për disa ditë me radhë, Partia Socialiste sot mbledh Kongresin në Pallatin e Kongreseve  në orën 10, ku pritet të...

Frika nga protesta e opozitës? Kuvendi sot zhvillon seancë plenare

Kreu i Kuvendit,  Gramoz Ruçi ka zhvendosur punimet e seancës parlamentare për ditën e sotme, duke qënë se çdo të enjte opozita do të...

Punime në autostradën Tiranë-Durrës, si devijohet trafiku nga nesër

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftuar se duke filluar nga dita e nesërme dhe për 5 ditë me radhë do të ketë...

Një pjesë e Tiranës mbetet pa energji elektrike, ja zonat

Disa zona të kryeqytetit do të kenë mungesë të energjisë elektrike si pasojë e punimever për instalimin e rrjetit të ri. OSHEE njofton se janë...

Pa opozitën dhe me prezencën e ministrit Ahmetaj, Komisioni i Ekonomisë...

Ashtu siç opozita paralajmëroi ditën e djeshme, sot vihet re mungesa e tyre në komisionin e parë që ka startuar me punimet. Ka nisur punën...